Choď na obsah Choď na menu
 Suchozemské korytnačky sú väčšinou bylinožravé. Živočíšne bielkoviny tvoria len doplnok potravy. Dôležitá je však čo najrozmanitejšia pestrosť, pretože každá rastlina obsahuje iné dôležité látky.
V lete je základom krmiva čerstvé listy, ale aj púpavové, skorocelové či iné listy. Prospešná je však aj ďatelina alebo lucerna, ktoré obsahujú veľa vápnika. Dávajte však dobrý pozor, aby sa do potravy nezamiešali jedovaté rastliny (iskerník, záružlie, ..)


Korytnačka si rada pochutná aj na kvetoch a plodoch. Plody ako jahody, čerešne, jablká len občas na spestrenie potravy.


Tí z vás, ktorí sa rozhodnú pre chov dvoch alebo viacerých korytnačiek, veľmi skoro zistia, že každá z nich uprednostňuje niečo iné.
Ako doplnok môžete podávať sépiovú kosť, ktorá poskytuje telu korytnačke vápnik na správny rast, ale aj predchádza mäknutiu pancieru.


Nemusí vás znepokojovať, že korytnačka hltá piesok alebo drobné kamienky. Pomáhajú jej pri trávení rastlinnej potravy.


Vodné korytnačky sú všežravci, teda prijímajú rastlinnú aj živočíšnu potravu. Napriek tomu väčšinou preferujú živočíšnu potravu, hlavne keď ide o mláďatá. Do ich potravy zahrňujeme hlavne čerstvé mäso (malé rybky, hovädzie, kuracie a teľacie). Vodné korytnačky obľubujú aj živú potravu (larvy komárov, dážďovky, múčne červy, krevety,...). Čím je korytnačka staršia, tým viac do svojej stravy zahrňuje aj rastlinnú potravu. 
 

 

PortrétMail list


Štatistiky

Online: 3
Celkom: 208182
Mesiac: 3427
Deň: 74