Choď na obsah Choď na menu
 


V období, keď začne klesať teplota, nájdu si korytnačky vhodné miesto, zahrabú sa a znehybnejú. Ich telo vychladne a životné pochody sa mnohonásobne spomalia. Korytnačky tak nepotrebujú energiu na udržiavanie telesnej teploty a preto prežijú niekoľko mesiacov bez potravy.(tzv. hibernácia)

Na zimovanie treba pripraviť korytnačku postupne. Koncom septembra alebo v októbri ju dva týždne nekŕmte, len jej dávajte dostatok  vody. Častejšie ju kúpte-korytnačka sa lepšie vyprázdni. To je veľmi dôležité, keďže zimujúca korytnačka nesmie mať v črevách žiadne zvyšky potravy. S tým súvisí aj znižovanie teploty (18 stupňov a postupné znižovanie). Hneď ako korytnačka zníži svoju aktivitu, pripravte jej debničku naplnenú nadrobno roztrhanými novinami, zeminou, ústrižky bavlnených handier. Na dno môžete nasypať kamienky.

Len čo korytnačka upadne do zimnej strnulosti, premiestnite ju na miesto kde je stála teplota 4-6 stupňov. V preiebehu zimy treba pravidelne   kontrolovať teplotu a vlhkosť. Koncom zimy (marec- apríl) prebuďte korytnačku zo zimného spánku. Teplotu zvyšujte postupne.
Prebudená korytnačka niekoľko dní neprijíma stravu. Po prebudení ju vykúpte.
Ak nemáte vhodné miesto so stálou teplotou 4-6 stupňov, korytnačku vôbec nezimujte.
Mladé korytnačky je lepšie vôbec nezimovať, alebo len na krátky čas.

 
 

 

PortrétMail list


Štatistiky

Online: 3
Celkom: 211518
Mesiac: 2996
Deň: 109