Choď na obsah Choď na menu
 


TERÁRIUM 
Pre suchozemské korytnačky potrebujeme terárium, ktoré môže byť z debničky alebo plastovej nádoby, ale aj zo skla.

Veľkosť terária závisí od počtu korytnačiek. Pre jedno zvieratko treba počítať plochou asi 50 x 70 cm. Jeho výška musí byť o niečo väčšia než je dĺžka korytnačky, lebo tieto na prvý pohľad neohrabané tvory sa dokážu veľmi dobre šplhať.

Na dno terária dáme vrstvu piesku, do ktorého môžeme primiešať rašelinu. Do jedného rohu umiestnite misku s vodou, najlepšie kameninovú, aby ju korytnačka neprevrhla. Pokiaľ použijete plastovú misku, zaťažte ju kameňom.
Do druhého rohu položte ploché kamene, nad krorými zavesíte žiarovku (zapínať cca na 8 hodín denne) vloženú do obyčajného kvetínača, kde bude mať korytnčka miesto na vyhrievanie.
 

AKVÁRIUM 
Pre vodné korytnačky potrebujeme akvárium alebo akvaterárium. Dĺžka akvária by mala byť 5x väčšia ako dĺžka dospelej korytnačky. Nielen na dekoráciu, ale aj pre potreby vodnej korytnačky dbajte na nejaké oddychové výhrevné miesto ( napríklad kamene). Dobré je mať v akváriu aj vodné rastliny, ktoré poslúžia aj pre korytnačku ako na pridržanie, opretie vo vode.

POZOR! 
Neumiestňujte žiarovku do stredu terária, aby sa mohla korytnačka skryť aj do tieňa! Substrát treba najmenej raz za mesiac vymeniť.


 
 

 

PortrétMail list


Štatistiky

Online: 3
Celkom: 211518
Mesiac: 2996
Deň: 109